Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Максимальна висота стрибка з парашутом

Оптимальна висота для першого стрибка з парашутом

Теоретично, стрибнути з парашутом можна з будь-якої висоти – питання в безпеці та цілях. Тому були встановлені обмеження в мінімальній та максимальній висоті для стрибка з парашутом.

До 2000 року парашутисти-початківці зазвичай стрибали з круглим десантним парашутом Д-5 або Д-6. Стрибки з таким парашутом здійснюються з висоти 600-1000 метрів. Розкриття парашута відбувається одразу після стрибка з літака.

У сучасному світі перший стрибок воліють робити з прямокутним парашутом типу “крило”. Для керування таким парашутом потрібна більш тривала підготовка, але такий парашут відрізняється високою підйомною силою та керованістю. Стрибки з парашутом типу “крило” (Static Line) новачки роблять з висоти 1000-1200 метрів.

Але найпопулярнішим видом стрибка для новачків є тандем з інструктором. Він зазвичай проводиться з висоти 2500-4000 метрів і перед відкриттям парашута передує вільне падіння до висоти 1000-1500 метрів. У такому вигляді стрибка відповідальність за розкриття парашута, події в особливих випадках, управління та м’яке приземлення на підготовлений майданчик повністю лежить на тандем-інструкторі.

Оптимальна висота для спортсменів-парашутистів

Професійні спортсмени-парашутисти, які пройшли спеціальне навчання (курс AFF) найчастіше стрибають із висоти не менше 2500 метрів. Висота потрібна для тренування акробатичних елементів у вільному падінні. І чим більша висота, тим більше часу на тренування у вільному падінні. Тому найчастіше спортсмени-парашутисти обирають аеродроми, де літак здійснює стрибки з 4000-5000 метрів.

Мінімальна висота для стрибка з парашутом

Для наповнення повітрям круглому та прямокутному парашуту потрібен певний час. Якщо не дотримуватись вимог, то парашут просто не встигне розкритися до кінця і людина при приземленні отримає сильні травми від удару об землю.

Критичний мінімум для повного наповнення повітрям та розкриття парашута становить 250-300 метрів.

Існують також невеликі прямокутні парашути, які використовуються бейсджамперами для стрибків зі статичних об’єктів (високі будинки, мости, скелі). B.A.S.E вважається вкрай екстремальним видом спорту через високу травматичність. Мінімальна висота для B.A.S.E.-стрибка становить 100-150 метрів.

Однак у парашутному спорті є рекорди з мінімальної висоти стрибка. Тереке Спенсер під час Другої світової війни (1945) вистрибнув з парашутом з підбитого літака-винищувача з висоти трохи більше 10 метрів. Цей рекорд, який ще ніхто не побив. І, сподіваємось, таких охочих не буде.

Максимальна висота стрибка з парашутом

У парашутному спорті рідко висота стрибка з парашутом перевищує 5000 метрів. Вище зростає ризик кисневого голодування, необхідно використовувати кисневі маски спортсменам та пілотам. Можливе виникнення проблем, пов’язаних із великою щільністю потоків зустрічного повітря. При затяжному стрибку з парашутом у нижніх шарах атмосфери швидкість падіння зростає лише протягом кількох сотень метрів у перші десять секунд. Опір повітря настільки велик зі збільшенням швидкості, що швидко перестає змінюватися швидкість. І рух стає рівномірним. Але найскладніше в таких висотних стрибках це підтримання стійкого становища тіла у вільному падінні.

Ще один головний фактор, який обмежує висоту стрибка, — повітряний транспортний засіб. Літаки, які використовуються для транспортування людей, не можуть піднятися вище 26 кілометрів.

Рекорди Фелікса Баумгартера

У 2012 році було здійснено унікальний стрибок зі стратосфери австрійським екстремалом Феліксом Баумгартнером. За плечима Фелікса шалена кількість світових рекордів у парашутному спорті. Найнеймовірніші – бейсджамп-стрибок із найнижчої висоти 29 метрів і стрибок із найбільшої висоти – 39 кілометрів.

У 2010 році пішли чутки, що відомий екстремал Баумгартнер домовився про співпрацю з австрійським виробником та спонсором Red Bull. Баумгартер хотів досягти надзвукової швидкості, стрибнувши з висоти понад 36 км. Також він проводив випробування нового висотно-компенсуючого костюма та вплив стратосфери та стрибка на організм.

Перед рекордним стрибком Феліксом було проведено два успішні випробувальні підйоми на 21,8 та 29,6 кілометри. Рекордний підйом у капсулі було здійснено 14 жовтня 2012 на висоту 39012 метрів.

За 50 секунд вільного падіння Баумгартер подолав звуковий бар’єр та набрав швидкість 1357 км/год. Це рекорд найвищої швидкості у світі, з якої тільки може переміщатися людина без двигуна.

Парашют Баумгартнера мав спрацювати на висоті 1000 метрів, але спрацював трохи раніше – на 1500 метрах. У результаті екстремал пробув у вільному падінні 4 хвилини 20 секунд, так і не досягнувши рекорду Андрєєва (4 хв. 30 сек.), але він поставив три інші світові рекорди – за максимальну висоту стрибка, дистанцію вільного падіння та швидкість вільного падіння. Рекорд за висотою був покращений американцем Аланом Юстасом у 2014 році – 41,4 кілометра.

А у нас ви можете здійснити стрибок з парашутом з висоти 4200 метрів та поставити свій особистий рекорд!
Телефонуйте та пишіть: +38 099 138-00-00

Call Now Button