Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Погодні умови для стрибка з парашутом

«Прогноз якийсь не дуже, що нам робити»?

Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти – як робляться прогнози. Абсолютна більшість прогнозів погоди базується на метеоданих, одержуваних в Києві. Тому що в Києві є метеостанції, запускаються зонди, будуються графіки стратифікації …

Тому, фактично, прогноз погоди для Чернігова, будується на прогнозі для Києва. Припускаючи, що 120 км не сильно вплинуть на ситуацію. Але…

Погода в Києві має початкову значну особливість – 2 водосховища і Дніпро, що протікає через місто. Говорячи простіше – вологість в Києві завжди вище, ніж в найближчих околицях. Кожен, хто жив в Києві, може згадати, як на одному березі Дніпра світить сонце – а на іншому йде дощ. Це волога повітряна маса, проходячи над річкою, отримала додатковий обсяг води – який потім виливається дощем.

Тому, незважаючи на невелике віддалення Чернігова від Києва, погода в Чернігові завжди більш суха. У Чернігові немає значних відкритих водойм, які можуть змінювати мікроклімат, підвищуючи вологість. У підсумку, за інших рівних, якщо є хмарність – в Чернігові вона буде вище і тонше, якщо є опади – в Чернігові їх буде менше, і т.д.

Тонкі хмари ніяк не впливають на виконання тандем стрибків. Більш того – за хмарами буде яскраве сонце, прозоре повітря, внизу – рівний килим з сніжно-білих хмар (сірі вони тільки знизу). Фотографії виходять неймовірні.

Опади – добре показуються метеорадаром. Ми знаходимося в поле зору радарів Борисполя і Мінська, це дозволяє порівняти картинку, і оцінити наявність в хмарах води. Не магія, а проста фізика – вода, радіохвилі, засвічення. Тому, навіть коли йдуть дощі, ми можемо чекати.

У нас бетонна злітна смуга, яка не розмокає, і з якою можна працювати в будь-яку погоду.

У нас літак з носовою стійкою – він може працювати в будь-яких вітрових умовах, які підходять для парашутистів.

У нас відкрите небо над нами, так як ми знаходиться далеко від великих аеропортів, і тому ми можемо злітати в будь-який час.

Якщо погода зараз не дуже гарна – ми чекаємо вікно, яке знаходимо на радарі, розраховуємо його наближення, і злітаємо так, щоб викинути парашутистів в це віконце.

Тому – ми чекаємо погоду на аеродромі. І якщо буде хоч найменша можливість – ми її реалізуємо.

Залишити Коментар

Call Now Button